Haber

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hatay’da incelemelerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntılardan etkilenen Hatay’da incelemelerde bulundu.

Defne ilçesinde Semihe-Mehmet Karaali Ortaokulunda kurulan yardım dağıtım deposuna gelen Kılıçdaroğlu, burada vatandaşları dinleyerek depremzedelerle sohbet etti.

Kılıçdaroğlu, daha sonra enkaz kaldırma çalışmaları sırasında elinden yaralanan Ekin Can Alıcı ve çevredekilerden bilgi aldı.

Bir vatandaşın evinin bahçesine çadır kurmasını istemesi üzerine Kılıçdaroğlu, “Gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız gerekse diğer belediye başkanları çadır ihtiyacını karşılamak için ellerinden geleni yapıyorlar ama bir sorunumuz var, çadır bulamıyoruz. sorun şu Türkiye’de çadır üretimi istediğimiz kadar değil o yüzden çile var hatta bu çağrıyı yaptık kimin evinde çadırı olanın fiyatına bakmayız geliriz Çadırların hepsini alın biz de bu çadırları vatandaşlarımıza vereceğiz.” dedi.

Antakya ilçesinde bulunan Habibi Neccar Camii ve çevresindeki kültür varlıklarını inceleyen Kılıçdaroğlu, yetkililerden bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra Defne ilçesindeki Büyükçekmece Assistance Logistics Center’a gitti.

Burada Kılıçdaroğlu ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a gelen bir kişi, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi ülkemizin diğer ucundan ülkemizin güneyine geliyor. Burada afet uyum merkezi kuruyor. Hatay Büyükşehir Belediyesi orada yok. Defne İlçe Belediyesi ortada değil”Maalesef halkımız yalnız. Hatay Büyükşehir Belediyesi olmadan önce Antakya İlçe Belediye Başkanıydınız. Maalesef bu şehri 20 yıl ıslah edemediniz. Bu felaketi öngöremezdiniz. Sizden memnun kaldık ama bu saatten sonra lütfen istifa edin ki bizde değeriniz kalmasın.” dedi.

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, bölgedeki incelemelerini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu